Karanténa

aktualizace informace z KHS: Vážení rodiče, z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s pozitivní osobou je mu nařízena karanténa. Informace o délce karantény a možnost sebetrasování obdržíte prostřednictvím sms. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test. Je však nutné ho řádně vyplnit – především PSČ a Prahu s číslem (např. Praha 5, PSČ 150 00), tak aby byl schopen provést ověření v registru adres. Karanténa trvá 7 dnů, pokud osoba podstoupí RT-PCR test 5. až 7. den. V případě pozdního hlášení pozitivní osoby je nařízena karanténa 14 dnů od posledního kontaktu a lze ji ukončit nejdříve 7. den karantény (dle posledního kontaktu) v případě, že osoba absolvuje odběr PCR testu s negativním výsledkem. Tedy, jakmile rizikový kontakt absolvuje test a budete mít v ruce negativní výsledek, může se ukončit karanténu. Datum posledního kontaktu máte uveden v sms zprávě. V případě, že osoba v průběhu nařízených karanténních opatření nepodstoupí RT-PCR test, ukončí se karanténní opatření této osobě po 14 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.V nejbližší době budete kontaktováni také trasovacím centrem (pokud jste neprovedli sebetrasování), které s Vámi případně provede trasování a vyplní žádanku na PCR test.

Vážení rodiče, právě jsme se dozvěděli, že jeden žák ze třídy 8.A má pozitivní výsledek PCR testu. Rizikové kontakty (ve škole byl naposled včera 25. 11. 2021) pošleme hygienické stanici, která vás bude kontaktovat. V tuto chvíli vás prosíme, abyste své neočkované děti neposílali do školy a pokud je to možné, neposílali do školy ani děti očkované. Od pondělí 29. 11. přejdeme na distanční (hybridní) výuku, rozvrh zveřejníme.

Jana Churáčková